Turystyka i noclegi

Weekend w Bieszczadach – jakie domki sprawdzą się najlepiej

Bieszczady to bardzo popularny turystycznie obszar Polski. Od wysokich gór wyróżnia je to, że nie są tak zatłoczone, dlatego jeszcze więcej osób decyduje się na zaplanowanie weekendu w Bieszczadach. Oprócz spokoju Bieszczady zapewniają różne atrakcje, takie jak chociażby Jezioro Myczkowskie czy malownicze trasy. Zastanawiasz się jak przygotować się do wycieczki i nie pozwolić się zaskoczyć? Na to odpowiemy w poniższym tekście.

Istotą prawidłowego odpoczynku jest zapewne nocleg. Musi być komfortowy i funkcjonalny. Bliżej centrum miasteczka lub na uboczu, u podnóża gór, w zależności od upodobań. Po napisaniu w wyszukiwarkę „noclegi Bieszczady” odnajdziemy mnóstwo propozycji. Jeśli jedziemy na urlop z małymi dziećmi, warto sprawdzić, czy obiekt oferuje im dodatkowe atrakcje. W niektórych znajdziemy mały plac zabaw, w drugich salę zabaw z animatorem, a w gospodarstwach agroturystycznych – zwierzęta zagrodowe, które za zgodą gospodarzy obiektu będziemy mogli pogłaskać lub nakarmić.

W takich miejscach będziecie mogli czuć się w pełni swobodnie i bez obecności innych gości wypoczywać na łonie przyrody. Znajdziecie bardzo interesujące oferty drewnianych domków, które zapewnią przyjemny pobyt i możliwość poczuć się jak mieszkańcy tego niezwykłego terenu.

Najciekawszym obiektem w Bieszczadach jest popularna Chatka Puchatka – schronisko położone na szczycie Połoniny Wetlińskiej. Prowadzi ku niej szlak, który powinni być w stanie przejść mniej doświadczeni wędrowcy. Słynne schronisko w 2022 zostało poddane dokładnej przebudowie. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w dalszą część drogi, w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu zawsze należy liczyć się z dłuższą oraz bardziej wymagającą trasą, na którą należy się przygotować.

O jakiej porze roku wybrać się w Bieszczady?

Bieszczady to jeszcze mało oblegany teren Polski, dzięki czemu zaznamy tu odpoczynku oraz wytchnienia od wielkomiejskiego hałasu. Chociaż baza noclegowa nie jest tak rozciągnięta bardzo dobrze, w podgórskich miejscowościach wynajmiemy urokliwe domki. Bieszczady najbardziej ciekawe są w sezonie letnim, dlatego o rezerwacji domku warto rozważyć z wyprzedzeniem. Jeżeli zdecydowałeś się na tutejsze noclegi https://domki.bieszczadomaniak.pl/ – Bieszczady zapewniają również prywatne pokoje, jak i samodzielne domki.

Dla wielu przedstawicieli Podkarpacia Solina to już prawdziwe Bieszczady, będąc w okolicy obowiązkowo należy tutaj przyjechać. Słynna zapora nad jeziorem Solińskim sprawi wrażenie nad każdym, a szczególnie na najmłodszymi turystami. Obecnie istnieje tu również wyciąg kolejkowy, z którego rozwija się niezwykły i wspaniały widok na jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pozostać nad zbiornikiem wodnym i wypocząć nad brzegiem jeziora warto pojechać do Polańczyka i tam skorzystać z wodnych atrakcji.

Bieszczady to teren w których zobaczyć można wiele pięknych strumyków czy leśnych terenów spacerowych. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę posiada w Ustrzykach Górnych, gdzie warto zacząć swoją podróż. W Ustrzykach Dolnych koniecznie zawitajcie do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W Bieszczadach jest dużo leśnych zwierząt, które łatwo natrafić na szlaku. Niemal wszędzie zobaczycie ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a dodatkowo rysiami, które są symbolem parku. Jeżeli nadal wam mało w Mucznem zobaczycie Pokazową Zagrodę Żubrów.